🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

Podziel się

Centrum Inicjatyw Senioralnych współorganizatorem Targów Viva Seniorzy.

Centrum Inicjatyw Senioralnych jest miejską jednostką organizacyjną, powołaną do życia z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów. To jedna z pierwszych tego typu jednostek w Polsce, która wychodzi naprzeciw osobom w wieku 60+, chcąc dopomóc tej grupie społecznej w podniesieniu jakości życia i zaktywizować w taki sposób, by twórczo i z satysfakcją uczestniczyła w życiu miasta.

Centrum jest miejscem, do którego może przyjść każda osoba zainteresowana tym, co dzieje się w mieście na rzecz osób starszych.

Pracownicy Centrum czekają na seniorki i seniorów codziennie od poniedziałku do piątku w g. 8–16, przy ul. Mielżyńskiego 24 (tuż obok przystanku „Plac Cyryla Ratajskiego”). Wiedzą, dokąd można pójść, żeby nauczyć się obsługi komputera, gdzie udać się po wsparcie socjalne, kto organizuje potańcówki, wyjście do kina czy nordic walking.

W Centrum Inicjatyw Senioralnych funkcjonuje wolontariat, który skupia seniorów chcących działać na rzecz innych. Można również tu skorzystać z konsultacji cyfrowych, porad prawnych i psychologicznych. Przy Centrum działa animatorka senioralna, która jest w stałym kontakcie z poznańskimi klubami seniora. Co roku Centrum we współpracy z organizacjami pozarządowymi, uniwersytetami trzeciego wieku i miejskimi instytucjami organizuje również jesienny cykl wydarzeń pod hasłem Senioralni. Poznań, jest też partnerem targów Viva Seniorzy!. Organizuje również akcję Miejsca Przyjazne Seniorom i współtworzy miejski miesięcznik Senioralny Poznań.

Po więcej informacji o działalności Centrum zapraszamy na stronę internetową www.centrumis.pl