🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Dziesiąta edycja targów VIVA SENIORZY! za nami

Podziel się

Dobiegła końca jubileuszowa, 10 edycja targów Viva Seniorzy. Za nami dwa dni ciekawych rozmów, warsztatów, wykładów i koncertów. Zwiedzający po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wysoka frekwencja pokazuje, że wśród osób starszych jest duża potrzeba takich spotkań.

 

Bogata oferta

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 wystawców, którzy prezentowali bogatą i bardzo różnorodną ofertę. Wystawa była podzielona na 4 strefy: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Na stoiskach można było skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami, a także poznać nowoczesne rozwiązania specjalnie dostosowane do potrzeb seniorów i ułatwiające im codzienne życie. Targi były też okazją na poznanie oferty muzeów, uniwersytetów i szkół w celu dalszej edukacji rozszerzania zainteresowań i rozwijania różnorodnych pasji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ośrodków wypoczynkowych, na których można było skorzystać ze specjalnej oferty wyjazdów do sanatoriów, a także strefa zdrowia firmy Herbapol Poznań, na której można było poznać asortyment firmy, a także spróbować wielu rodzajów ziół.

 

Gwiazdy estrady z okazji dziesięciolecia targów

Tradycją targów są koncerty organizowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Gwiazdy tegorocznej edycji to wokalistki absolutnie wyjątkowe. Pierwszy dzień targów zwieńczył koncert Grażyny Brodzińskiej, drugi zaś koncert Haliny Frąckowiak. Oba występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, którzy z dużym entuzjazmem wysłuchiwali kultowych utworów. Obie panie kilkukrotnie bisowały ku uciesze zgromadzonych tłumów.

 

Trzy strefy warsztatowe

W ciągu dwóch dni, w specjalnych strefach odbyły się dziesiątki warsztatów, które zgromadziły setki uczestników. W warsztatach brały udział zarówno Panie, jak i Panowie. Tegoroczna oferta warsztatowa była niezwykle bogata, od warsztatów ogrodniczych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przez zajęcia z hortiterapii, po zajęcia językowe i plastyczne. Dodatkowo na scenie taneczno-sportowej można było uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych, zumbie, a także licznych pokazach tanecznych.

 

Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach

Nowością targów Viva Seniorzy! był turniej szachowy. We współpracy z Wielkopolskim Związkiem Szachowym organizowane były Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach. Zawody cieszyły się dużą popularnością wśród panów, którzy przez kilka godzin zmagali się w turnieju. Wszystkim uczestnikom i oczywiście zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Dziękujemy wszystkim wystawcom i uczestnikom za udział, do zobaczenia za rok!