🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Fundacja In_Spire aktywnie działa na rzecz Seniorów

Podziel się

Projekt "Srebrne Lisy Internetu" oraz "Prawnik da radę" to dwa inspirujące projekty Fundacji In_Spire, fundacji Grupy MTP, które będą częścią wydarzenia VIVA Seniorzy. Projekt Srebrne Lisy Internetu zapewnia przyjazną i dostosowaną do wieku naukę korzystania z Internetu, projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Veolia Polska. Prawnik da radę z kolei zapewnia indywidualne konsultacje prawnicze na stoisku, gdzie seniorzy uzyskają profesjonalne porady prawne.

Fundacja In_Spire jest fundacją Grupy MTP, została powołana do życia w styczniu 2022 roku przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fundacja zgodnie ze swoimi celami statutowymi koncentruje się na przezwyciężaniu wśród osób wykluczonych – w tym seniorów i przedsiębiorstw - ich własnych ograniczeń. Celem jej działalności jest pomaganie ludziom w pokonywaniu własnych barier oraz w dochodzeniu do większej pewności siebie, sprawczości oraz umiejętności mierzenia się z przeciwnościami.

„Srebrne Lisy Internetu” to szkolenie dla seniorów, które ma ich zachęcić do postawienia pierwszych kroków w Internecie. Szkolenie będzie składało się z dwóch części – prezentacji motywacyjnej w pierwszym dniu targów Viva Seniorzy, którą przygotuje profesor Henryk Mruk, a także ze szkoleń praktycznych na stoisku Fundacji. Partnerem projektu jest Fundacja Veolia Polska.

 

Harmonogram działań:

  • Wykład Srebrnego eksperta – Przykłady seniorów, którzy dobrze radzą sobie w Internecieprelekcja Henryka Mruka – piątek 29.09.2023 – godz. 13:10 – 13:40, strefa edukacyjna

    Indywidualne warsztaty szkoleniowe dla seniorów z korzystania Internetu – trener mgr Magdalena Sroczan, Instytut Informatyki, Politechnika Poznańska – 29-30.09.2023, godziny 10:00 – 17:00, strefa Fundacji In_Spire, stoisko nr. 27

 

Profesor Henryk Mruk znany w Poznaniu wykładowca i mentor wielu pokoleń studentów Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, autor porywających prezentacji i wykładów. Celem prezentacji profesora Mruka jest pokazanie pozytywnych przykładów seniorów, którzy dobrze radzą sobie w Internecie, a także mają dobre osiągnięcia w mediach społecznościowych w Polsce i na świecie. 

 

Warsztaty praktyczne dla seniorów przeprowadzi Pani Magdalena Sroczan z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Podczas indywidualnych zajęć trener pomoże seniorom wykonać najprostsze pierwsze czynności w wirtualnej rzeczywistości, takie jak założenie konta mailowego oraz korzystanie z wyszukiwarek.

 

„Prawnik da radę” projekt zapewnia bezpłatne konsultacje, które mają na celu udzielenie podstawowych porad prawnych oraz otwartą prelekcję dla uczestników prawnych. Indywidualne wsparcie prawne będzie można otrzymać w strefie Fundacji In_Spire.

 

Harmonogram działań:

  • Wykład ekspertów z dziedziny prawa – O bezpieczeństwie w bankowości Internetowejprelekcja mec. Piotr Ruszkiewicz, mec. Andrzej Pieścik – sobota 30.09.2023 – godz. 13:50 – 14:20, strefa edukacyjna

 

  • Indywidualne konsultacje prawnicze na stoisku wydarzenia na targach Viva Seniorzy umożliwią seniorom uzyskanie profesjonalnych porad prawnych – 29-30.09.2023, godziny 10:00 – 17:00, strefa Fundacji In_Spire, stoisko nr. 27

Prelekcje wygłoszą reprezentanci Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz Ogólnokrajowej Izby Radców Prawnychmecenas Piotr Ruszkiewicz oraz radca prawny Andrzej Pieścik. Celem prezentacji jest zwiększenie wiedzy prawnej na temat bezpieczeństwa w bankowości Internetowej oraz pokazanie gdzie można otrzymać pomocą prawną.

 

Indywidualne konsultacje prawnicze umożliwią seniorom uzyskanie profesjonalnych porad. Podczas rozmowy z ekspertem wskaże on seniorom możliwości. Zwróci także uwagę na inne aspekty prawne, które pozwolą zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. 

 

Zarówno udział w otwartej prelekcji, jak i w konsultacjach w obu projektach jest bezpłatny dla seniorów uczestniczących w targach Viva Seniorzy.  Chętni mogą zapisać się w strefie Fundacji In_Spire na targach Viva Seniorzy.