🌺 Viva Seniorzy 🌺 Zapraszamy 🌺 29-30 września 2023  

Organizator:

Mammografia i Cytologia Open

Podziel się

W trakcie trwania Targów Viva Seniorzy, zwiedzający będą mogli wykonać profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne, które przeprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej S.A.

 

MAMMOGRAFIA OPEN

INFORMACJE W ramach umowy zawartej pomiędzy NFZ a Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. realizujemy bezpłatne, profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie. Badania są bezpłatne dla kobiet z grupy wiekowej 50-69 lat ( 1972 - 1953), które wcześniej nie chorowały na raka piersi, a ostatnie profilaktyczne badanie wykonały przynajmniej dwa lata wcześniej. W przypadku kobiet regularnie miesiączkujących, badanie wykonuje się w pierwszych dziesięciu dniach cyklu. Na badanie należy zgłaszać się z dowodem osobistym. Pozostałe panie mogą wykonać badania mammograficzne odpłatnie w wysokości 100 zł.

CYTOLOGIA OPEN

INFORMACJE Badania są wykonywane bezpłatnie dla Pań w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez NFZ (Panie są weryfikowane na podstawie nr PESEL).

Badania są wykonywane przez wykwalifikowaną położną, a każda uczestniczka badania otrzymuje ulotki dotyczące profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

W cytobusie nie ma możliwości wykonania badania płatnego.

Poniżej kilka informacji dot. przygotowania do badania cytologicznego - istotnych ze względu na możliwość zapisania się na badanie w konkretnym terminie przez Panie miesiączkujące:

  • na badanie nie należy zgłaszać się w czasie miesiączki,
  • od ostatniego dnia miesiączki powinno upłynąć co najmniej 4 dni,
  • na badanie należy zgłaszać się nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączki,
  • co najmniej 4 dni przed badaniem nie należy stosować żadnych leków dopochwowych,
  • od ostatniego badania ginekologicznego/USG przezpochwowego powinien upłynąć co najmniej 1 dzień.

OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens.

Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cyfrowe mammografy.

Aby skorzystać badania  należy zarezerwować termin swojego badania telefonicznie  pod nr 61 855 75 28  lub wysłać maila z prośbą o kontakt podając nr telefonu na adres mammobus@open.poznan.pl

Więcej informacji na temat projektu bezpłatnych badań dla kobiet znajdziecie Państwo na stronie  https://openbadania.pl

O zaletach i celowości badań profilaktycznych informacje można znaleźć tu: https://open.poznan.pl/qa/

Zapraszamy do możliwości skorzystania z badań podczas Targów Viva Seniorzy. Pamiętajmy jak ważne w życiu jest zdrowie.