🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju Technologii, którzy znaleźli się w gronie wystawców Targów Viva Seniorzy. Pierwszego dnia wydarzenia zostanie przeprowadzony panel wykładowy dotyczący tematyki wspieranie aktywności zawodowej i przedsiębiorczości osób starszych. Poza wykładami, seniorzy będą mogli porozmawiać na nurtujące ich pytania na stoisku wystawcy.

 

Panel wykładowy: Wspieranie aktywności zawodowej i przedsiębiorczości osób starszych. Zarząd Sukcesyjny, jako narzędzie ułatwiającego sukcesję firm jednoosobowych. Zostaną zaprezentowane działania podejmowane w Ministerstwie ale wierzymy też, że podzielicie się Państwo swoim doświadczeniem i uwagami. Doświadczenie zawodowe, ciekawe umiejętności, pogoda ducha nie starzeją się, są zawsze potrzebne i mądry pracodawca je doceni. Przedstawiciele Ministerstwa podyskutują wspólnie jak przezwyciężyć bariery hamujące rozwój aktywizacji zawodowej oraz przedsiębiorczości osób starszych. Rozmowy dotyczyć będą również zmiana pokoleniowych w biznesie i nowych możliwościach, jakie daje Zarząd Sukcesyjny w kontynuacji działalności przedsiębiorstwa, gdy zabraknie jego właściciela. Opowiedzą o zasadach utrzymania miejsc pracy, dalszego wykonywania umów, korzystania z decyzji administracyjnych i opłacania danin publicznych w trakcie zarządu sukcesyjnego. Z chęcią wysłuchają spostrzeżeń dotyczących planów przekazania firmy następcom i wyzwań z tym związanych.

Należy również wspomnieć o programie rządowym „Dostępność plus” w obszarze Konkurencyjność realizuje m.in działanie  „Targi dostępności”. Targi dostępności to organizacja stoisk informacyjno-promocyjnych  i  promocja  firm posiadających produkty i usługi skierowane do osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło konkurs "Lider dostępności priorytetowych branż" edycja 2022, który potrwa do 30 września br. Celem konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych produktów i usług skierowanych do osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonych społecznie.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Ministerstwa Rozwoju i Technologii w trakcie trwania Targów Viva Seniorzy.