🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Ogólnopolskie święto seniorów - podsumowanie Targów Viva Seniorzy 2022

Podziel się

Przed dwa dni Międzynarodowe Targi Poznańskie byłe w centrum zainteresowania seniorów. Wszystko za sprawą Targów Viva Seniorzy, które przyciągnęły ponad 3 000 aktywnych seniorów, chcących miło spędzić pierwszy weekend października.

 

Viva Seniorzy dostarczyły zwiedzającym wielu niezapomnianych wrażeń. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z różnych zakątków Polski. Na stoiskach zaprezentowana została szeroka oferta produktów, usług oraz organizacji skierowanych do seniorów.

Wyjątkowi goście

W piątek odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia, w której wzięło udział wielu szczególnych gości:

  • Jędrzej Stolarski - wiceprezydent Miasta Poznań 
  • Paulina Stochniałek - członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego
  • Elżebita Roeske - wiceprezes zarządu Grupy MTP

 

Gwiazdy wieczoru: Andrzej Rosiewicz i Zenon Laskowik

Największą atrakcją tegorocznych Targów był bez wątpienia koncert Andrzeja Rosiewicza oraz spektakl kabaretowy „Spotkanie Kolesiów” Zenona Laskowika z gośćmi: Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza. Każdego dnia widownia była zapełniona aż do ostatniego wolnego krzesła.

 

Na zwieńczenie piątkowego dnia targowego seniorzy wzięli udział w jedynej w swoim rodzaju Potańcówce, którą poprowadził DJ Zoran.

Wielkopolska aktywna seniorami.

„Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2022. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżnili się na tle innych. Było to zwieńczenie konkursu Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2022. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”.

Ponadto zostały przyznane nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej.

 

 W kategorii Usługa nagrodę Laur Seniora otrzymało Stowarzyszenie Bioderko w Chodzieży.

W kategorii Produkt nagrodę Laur Seniora otrzymał SeniorApp Sp. z o.o. z Łodzi.

W kategorii Organizacja nagrodę Laur Seniora otrzymała Fundacja Młyn Wsparcia z Poznania.

Seniorzy nie znoszą nudy!

Seniorzy mieli okazję zmierzyć się w turnieju Szachowym, przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy, w którym do zdobycia był tytuł Mistrza Wielkopolski 50+. Dla najlepszych uczestników turnieju przygotowane zostały atrakcyjne nagrody.

 

Ekspozycję Targów Viva Seniorzy uzupełniły liczne wydarzenia towarzyszące. Program wypełniły najróżniejsze atrakcje. Warsztaty malarskie, plastyczne, wikliniarskie, wyplatania makramy oraz specjalna strefa do gry w boule spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem seniorek i seniorów.

 

 

 

 

W programie znalazły się również także rozrywki takie jak: praktyka jogi, pokazy układów tanecznych, porady z zakresu obsługi smartphone, spotkania z dietetyczką i specjalistami z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia.

 

 

W programie znalazły się również także rozrywki takie jak: praktyka jogi, pokazy układów tanecznych, porady z zakresu obsługi smartphone, spotkania z dietetyczką i specjalistami z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia.

 

Do zobaczenia za rok

Targi Viva Seniorzy 2022 było prawdziwym świętem wszystkich seniorów. Teren MTP opuszczali z zadowoleniem nie tylko zwiedzający, ale i sami wystawcy. 

Bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom, partnerom, współorganizatorom i zwiedzającym za udział w Viva Seniorzy 2022.

Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną odsłonę wydarzenia, 29-30 września 2023 roku.