🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Seniorzy wręczają medale podczas biegu Wings For Life

Podziel się

W niedzielę odbyła się kolejna edycja biegu Wings For Life. Wolontariusze senioralni z Centrum Inicjatyw Senioralnych zaangażowali się w pomoc przy wydarzeniu, m.in. przy wręczaniu medali uczestnikom, które miało miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

A czym jest bieg Wings For Life? Jako Fundacja charytatywna, Wings for Life wspiera przełomowe badania prowadzone na całym świecie. Ich wielki cel, to wynalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

W Wings for Life World Run wszyscy uczestnicy startują w tym samym czasie na całym świecie. Nie ważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza Samochód Pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Najlepsze jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

UCIEKAJĄC PRZED SAMOCHODEM POŚCIGOWYM

Wings for Life World Run jest inny. Różni się od pozostałych biegów ulicznych. Przede wszystkim sygnał startowy zabrzmi na całym świecie dokładnie w tej samej chwili - dokładnie o 13:00 czasu polskiego (11:00 UTC). To oznacza, że uczestnicy w Wielkiej Brytanii zaczną o 12:00 w południe, w Niemczech o 13:00 itd. Nie ma linii mety. Zastępuje ją wirtualny Samochód Pościgowy. Wyrusza na trasę 30 minut po starcie i mija kolejnych uczestników. Ci, którzy na przykład startują na pełnym luzie zostaną wyprzedzeni po przebiegnięciu 5 km, podczas gdy zawodowcy będą się pocić nawet przez 60 km. 

Fot. Karolina Adamska