🌺 Viva Seniorzy 🌺 11-12 października 🌺 Czekamy na Was!  

Organizator:

Podsumowanie Targów VIVA Seniorzy 2023

Podziel się

VIVA Seniorzy! największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów edycja 2023 już za nami. To był wspaniały czas, który wypełniły dobre emocje i radość. Zarówno Seniorzy jak i wystawcy wrócili do domów z uśmiechem i motywacją do kolejnych działań. Zapraszamy do relację z tego wydarzenia i na kolejną edycję już za rok!

VIVA SENIORZY! - aktywność, integracja i zabawa na miarę każdego Seniora.

Dwa pełne emocji dni już za nami. Ale co to był za czas! Radość, śmiech, łzy wzruszenia i wspólna zabawa do późnych, wieczornych godzin.

Tegoroczne Targi VIVA Seniorzy zapisały na kartach historii jako dni pełne szczęścia, przyjaźni i tylko pozytywnych emocji.
VIVA Seniorzy dostarczyły zwiedzającym masę pięknych chwil i wspomnień, które zostaną z nimi na lata, a nam organizatorom ogromną satysfakcję z wywołania tylu uśmiechów na twarzach Seniorów.

 

 


Niemal 100 wystawców branży produktów senioralnych to podstawa całego wydarzenia. Ich zaangażowanie w zbudowanie ciekawej strefy wystawowej, wartościowe treści i produkty jakie oferowali, nowości rynkowe i bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi dały wspaniałą przestrzeń do wzajemnego dialogu.

 

 

Goście wydarzenia

VIVA Seniorzy co roku goszczą ważne osobistości. W tym roku przywitaliśmy:

  • Jędrzej Stolarski - wiceprezydent Miasta Poznań
  • Paulina Stochniałek - członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego
  • Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta Poznania
  • Jadwiga Emilewicz Członek Zarządu, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego
  • Prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski


Gwiazdy wieczoru: Andrzej Rybiński i Hanna Banaszak

Gwiazdy wieczoru dały niesamowite występy. Publiczność była zachwycona i roztańczona. Widownia wypełniona po brzegi, a oklaskom nie było końca. Ze sceny usłyszeliśmy największe przeboje artystów, a po piątkowym koncercie dodatkowo bawiliśmy się na VIVA Prywatce do muzyki granej przez DJ Wikę. Ile ta kobieta ma werwy! Tylko pozazdrościć. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych.

 

 

Tradycyjnie podczas Targów VIVA Seniorzy odbył się plebiscyt „Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2023. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”.


Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżnili się na tle innych.

 

 


Przyznane także tradycyjnie nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej. Wyłonieni laureaci są wspaniałymi innowatorami w przestrzeni senioralnej i wierzymy głęboko, że ich działania wniosą wiele dobrego w życie Seniorów, a nagroda tylko doda im skrzydeł by działać jeszcze prężniej.

W tym roku statuetki powędrowały do:
W kategorii Usługa – Fundacja ORCHidea
W kategorii Produkt i Organizacja - Silver Oficyna Wydawnicza Iwona Krynicka.

 

 

 


Seniorzy to ludzie pełni pasji


Podczas targów rozegrano turniej szachowy, a zwycięzców nagrodzono pucharami i upominkami przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy.
Tytuł Mistrza Wielkopolski 50+ wywalczony po ciężkich bojach trafił w końcu w ręce mistrza. Nagrodzono także najlepszą zawodniczkę. 

 

 

 


Poza ogromem fachowej wiedzy, znakomitych wystawców i gwiazd muzyki, tym co równie bardzo przyciąga Seniorów na Targi jest program wydarzeń, a w tym roku był wyjątkowo bogaty.

Występy chórów, pokaz i wspólny trening Tai Chi, pokazy taneczne salsy i hula, profesjonalny pokaz mody dla Seniorów. To i jeszcze więcej było przedmiotem ogromnego zainteresowania i porwało Seniorów do wspólnej zabawy. Kiedy na scenie występowali artyści, na parkiecie przed sceną zabawa trwała w najlepsze.

 

 

 

 


Należy podziwiać poziom tych występów. Trudne i dopracowane do perfekcji układy choreograficzne, piękne, bogato zdobione stroje, fryzury i makijaż niczym z największych broadwayowskich produkcji.
Ogromne gratulacje dla każdego, kto na scenie się pojawił i dołożył cegiełkę do uświetnienia tych dwóch dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

 

 

Równie intensywnie i chętnie Seniorzy korzystali ze strefy warsztatowej utworzonej na terenie Tragów.
Nauka podstawowych kroków tanecznych, zajęcia z rękodzieła, gdzie można było stworzyć swoją własną niepowtarzalną pamiątkę z Targów w postaci torby na zakupy lub plecaka na wycieczkę, szalenie popularna makrama, tkanie, malowanie motyli na cele charytatywne, sztuka masażu twarzy i wiele innych. Nie sposób wspomnieć o każdej aktywności przygotowanej dla Seniorów, ale na pewno warto o strefie innowacji. Hip-Hop dla Seniorów i zajęcia z praktycznej opieki nad psem to całkowicie nowe zajęcia, które są wdrażane w życie seniorów.

 

 

 

 

 

 


Zajęcia artystyczne sprawiają zwiedzającym mnóstwo radości i satysfakcji. Dla wielu to jedyna okazja, gdzie w grupie mogą realizować swoje pasje. Działania wykonywane w towarzystwie rówieśników dają niesamowitą satysfakcje i radość. I to widać w oczach Seniorów i frekwencji na warsztatach.
W programie znalazły się również także punkty jak: zwiedzanie terenów targowych, porady z zakresu obsługi smartphone, porady z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych, bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia.

 

 

 

 


Nie możemy nie wspomnieć także o konferencjach, jakie miały miejsce podczas Targów:
Krajowa Izba Domów Opieki ze szczegółami przedstawiła panel dotyczący modeli opieki długoterminowej w Polsce i za granicą oraz produktów i usług wspierających opiekę senioralną.
Policja, natomiast uświadamiała na temat manipulacji, na jaką narażeni są Seniorzy.

 

 

 


Targi Viva Seniorzy 2023 byłą prawdziwa ucztą pozytywnych emocji. Zwiedzający i Wystawcy żegnali się pełni motywacji i zadowolenia z wydarzenia.
Bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom, partnerom, współorganizatorom i zwiedzającym za udział w VIVA Seniorzy 2023.

Kochani widzimy się za rok!