🌺 Viva Seniorzy 🌺 Zapraszamy 🌺 29-30 września 2023  

Organizator:

Partnerzy medialni

Podziel się

Pragniemy przedstawić grono Partnerów medialnych, które wsparło promocyjnie Targi Viva Seniorzy.

Portal www.60plus.pl działa na rzecz osób 60plus oraz na rzecz wszystkich podmiotów oferujących osobom starszym swoje towary czy usługi, szczególnie zapewniających przy tym korzystniejsze warunki ich nabywania lub korzystania.

Portal ogólnopolski „www.domyopieki.pl” jest największym i najstarszym portalem w kraju o tematyce senioralnej. Powstał na rynku polskim w 2001 roku z myślą o osobach, które poszukują domów opieki. Jego ideą jest promowanie i udostępnienie Państwu placówek opiekuńczych oraz ułatwienie podjęcia właściwej decyzji przy wyborze domu, w tak istotnej kwestii jak zapewnienie prawidłowej opieki na osobą starszą lub chorą. Z ramienia portalu, w 2012r. powstała Fundacja funkcjonująca pod tą samą nazwą, dzięki której uruchomiono Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki. Ponadto, raz do roku wydawany jest drukowany Informator pt. „Domy Opieki i Sanatoria”. W Informatorze znajdą Państwo ciekawe prezentacje placówek, współpracujących z portalem www.domyopieki.pl. Zamieszczane są tam dane teleadresowe: Domów Opieki, Domów Pomocy Społecznej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i Sanatoriów z całej Polski.

Portal Domyseniora.pl to jeden z największych serwisów o tematyce opieki długoterminowej oraz domów pomocy społecznej. Prezentujemy bogatą bazę Domów Opieki, Sanatoriów, OSP, Ośrodków Rehabilitacyjnych, DPS, ZOL, produktów medycznych, a także usług opiekuńczych dla seniorów. Wdrażamy nowoczesne rozwiązania, mające na celu promowanie Domów Opieki, Sanatoriów, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i innych. Pomagamy właścicielom obiektów dobrać odpowiednie środki do jak najlepszego zaprezentowania ich obiektów. Promujemy też nowoczesny marketing skierowany do seniorów i ich opiekunów. Promujemy wartości związane z godnym życiem seniorów, prezentowane przez nas treści dotyczą odpowiedniej opieki nad seniorami oraz ich aktywizacji. Obalamy krzywdzące stereotypy i patronujemy wydarzeniom edukującym w kwestiach związanych z pielęgnacją osób starszych, niepełnosprawnych, itp. Nasz portal jest przystępny dla użytkowników, dokładamy wszelkich starań, by prezentowane treści były aktualne i przejrzyste w swojej formie. Cały czas pracujemy nad rozwojem serwisu i wprowadzamy udogodnienia.

Na portalu Flexi.pl można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z pokolenia 50, 60, 70 plus. Oferta stale się poszerza, dołączają też nowe organizacje. A przy tym równolegle zwiększa się społeczna świadomość, że pracownik 50+ legitymuje się wiedzą i doświadczeniem, a zespół złożony z różnych pokoleń, to zespół efektywny.

Ogólnopolski Głos Seniora to już piąty tytuł prasowy wydawany przez Stowarzyszenie MANKO, które specjalizuje się w kampaniach społecznych, medialnych i edukacyjnych. Jego celem jest aktywizacja, edukacja w zakresie zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa. Obrona praw i poprawa społecznego i medialnego wizerunku osób starszych. Do tej pory ukazało się 60 wydań gazety, które dotarły do większości Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rad Seniorów oraz Klubów Seniora w całej Polsce. Grupą docelową magazynu są przede wszystkim osoby w wieku 60+. Oprócz nich przekaz jest także kierowany do ich rodzin oraz ludzi w każdym wieku, zainteresowanych zdrowiem własnym, rodziny i otoczenia, aktywnością społeczną, wolontariatem czy też edukacją w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora i Radach Seniorów. Głos Seniora jest magazynem tworzonym przez seniorów (korespondentów, ambasadorów i partnerskie organizacje seniorskie w Polsce i za granicą). W większości są to absolwenci naszych już 50 edycji szkoleń z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego, które prowadzimy od 5 lat na terenie całej Polski i poza jej granicami. Dzięki temu powstały mutacje lokalne Magazynu – warszawski, rzeszowski, mazowiecki czy małopolski Głos Seniora. Wśród najbardziej popularnych konkursów aktywizacyjnych Głosu Seniora znajdują się Stylowi Seniorzy, Senior Działkowiec, Miłość po 60tce, Zwierzak Lekiem na Samotność, Przegonić Smutek, Przekaż nam swój przepis, Patriotyczny Głos Seniora - Śladami Niepodległej czy Obywatelski Głos Seniora – Reaguj i mniej wpływ na swój los.

Ogólnopolska Karta Seniora. Aby otrzymać certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom samorząd we współpracy ze Stowarzyszeniem i swoimi organizacjami seniorskimi wydaje lokalną (gminną lub powiatową) edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora, która uprawnia do zniżek już w ponad 3000 punktach w całej Polsce. W większości są to instytucje związane ze zdrowiem i spędzaniem wolnego czasu tj. przychodnie, uzdrowiska, sanatoria, gabinety rehabilitacji, baseny, fitness, kawiarnie, kina i teatry. Seniorzy posiadający taką kartę są bardziej aktywni, mobilni i bardziej skłonni korzystać z takich punktów, co w oczywisty sposób przekłada się na ich stan zdrowia. Co ważne, Ogólnopolska Karta Seniora jest także narzędziem aktywizacyjnym. Jest bowiem współtworzona przez seniorów, którzy sami poszukują firm chcących honorować Kartę oraz dystrybuują ją wśród innych seniorów, często nieaktywnych i samotnych. Jest to więc kolejna metoda aktywizacji i „wciągania” seniorów w politykę senioralną i proseniorską ofertę proponowaną przez samorządy. Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 500 tys. osób.

Czasopisma Świat Seniora jest to magazyn dla kobiet i mężczyzn po 50. roku życia. Na łamach czasopisma poruszane są tematy związane ze zdrowiem, urodą, sportem, wypoczynkiem, finansami, nowymi technologiami, gotowaniem czy psychologią.

My60+ to bezpłatny dwumiesięcznik skierowany do mieszkańców Aglomeracji Poznańskiej oraz wszystkich Czytelników z całego kraju i nie tylko zainteresowanych problematyką związaną z życiem i tematyką senioralną. Magazyn ukazuje się od 2009 r. Jego wydawcą jest Stowarzyszenie My50+ działające na rzecz środowiska osób starszych. Ciekawa tematyka, informacji, reportaży, rozmów i poradnictwa, wspartych na bieżąco aktualizowanym portalem internetowym pod adresem: www.my60plus.pl Magazyn ukazuje się w wersji drukowanej (dostępny w stałych punktach dystrybucji) oraz elektronicznej do pobrania ze strony my60plus.pl.

Mój Senior - internetowy portal, który w nowoczesny sposób łączy treści skierowane do osób poszukujących opieki oraz oferujących opiekę w Polsce. Na portalu znajdują się interesujące treści skierowane do seniorów, ich rodzin, a także do osób pracujących w opiece nad osobami starszymi oraz właścicieli domów spokojnej starości. W naszym katalogu usług można znaleźć opiekunów, a także domy seniora, sanatoria, kluby seniora, uniwersytety III wieku. Jeśli nie ma ośrodka w naszej bazie - w kilku prostych krokach można dołączyć i zaprezentować swoje usługi w witrynie.

Radio Poznań to lokalna rozgłośnia Polskiego Radia z siedzibą w Poznaniu (dawniej Radio Mekury). Przyjąć można, że jest ono sukcesorem przedwojennej rozgłośni „Radjo Poznańskie”, która swoją działalność rozpoczęła 24 kwietnia 1927 roku. Na antenie obecnego Radia Poznań usłyszymy współczesną muzykę z gatunku pop i rock jak również programy tematyczne i audycje o charakterze społecznym.

Portal słowo seniora to portal poradnikowy, informacyjny o tematyce senioralnej, zdrowotnej, opiekuńczej, lifestyle dla społeczności 50-60+ oraz seniorów.

SeniorApp to platforma dostępna poprzez aplikację mobilną i stronę internetową, która ma na celu umożliwienie kontaktu między osobami, które szukają wsparcia i tymi, którzy chcą je zaoferować. Działania SeniorApp skoncentrowane są również wokół przełamywania barier w dostępie do technologii dla osób wykluczonych, aby umożliwić im sprawne poruszanie się w świecie cyfrowym.

Sukces po poznańsku to magazyn skierowany zarówno do poznaniaków, jak i osób, które przyjeżdżają do Poznania i tu zostają. Jesteśmy zawsze blisko ludzi, ich spraw, porażek i sukcesów. Sprawdzamy, czym żyje miasto, jak wygląda życie „za kulisami”, podglądamy imprezy i wydarzenia.

Portal informacyjny Poznania. Ważne newsy, ważne historie, ważne zdarzenia.